SANDAL BMW MINI SHOW PONY OF THE YEAR
Judge: Pip Baker-Beall
Class: 50
Rank Cat. No Horse Name Owner Rider Prize Money
1 1629 COSFORD CHARTREAUSE Cooper Corporation Myles Cooper 200.00
2 1642 ROMANY RIVER ANNIVERSARY GIRL Mrs A Payne Clara Payne 150.00
Section A - First Ridden - Ponies not exceeding 122cms
Class: 50a
 
Rank Cat. No Horse Name Owner Rider Prize Money
1 1629 COSFORD CHARTREAUSE Cooper Corporation Myles Cooper 125.00
2 1642 ROMANY RIVER ANNIVERSARY GIRL Mrs A Payne Clara Payne 100.00
3 1637 HIGHTOPPS DANCING BEE Mrs S Dennison Harriet Dennison 85.00
4 1626 BARKWAY CHORISTER Mrs C Bankier Julie Bankier 85.00
5 1646 WESTWAY TWILIGHT ROSE Mrs F Parr Holly Aitkin 85.00
6 1647 WOODVIEW FANTASIA Eve Meer Shannon Meer  
7 1643 THISTLEDOWN ROSE OF SHARON Mrs S Lobb & Mrs F Dymond Abigal Dymond  
8 1633 FOFSWAY PERDITA Mrs Kati Choynowski Alexa-Lara Choynowski  
9 1645 TRANNON PIPPIN Mrs Lorna Cade Freya Cade  
  1625 ARDENHALL MISS MOIDORE Beckie Newby Amelia Newby  
  1627 BLAIRCOURT MINI MOUSE Maureen Celis Lloyd-Bain Bridge Lauryn Lloyd  
  1630 DEVON RAINDANCE Betty Skeet Dylan Perry  
  1631 FAWSLEY CHIFF CHAFF Kerry Harvey Courtney Harvey  
  1632 FOFSWAY LORRAINE Mrs G.Z.M Shuttleworth & Mrs L D P Leeming Oliver Shuttleworth  
  1634 GULLFILEDS WOOD NYMPH A Pallett Gemma pallett  
  1635 HIGH LAWN PENNY ROYAL Mrs Lynn Guy Nikkita Guy  
  1636 HIGHTOPPS BANGLES & BOWS Mrs J A Hawkins Emily Hawkins  
  1638 KASHINDER KHAN Brett McKinnon Tierney McKinnon  
  1639 MOMPESSON LATE NIGHT PARTY Mrs S Blythe Eleanor Blythe  
  1640 NANTCOL LADY PENELOPE Karen Gillott Jessica Renshaw-Smith  
  1641 NANTCOL SIR GALAHAD Dr Yule Pollyanna Yule  
  1644 TINDIP MIDAS GOLD Ms P J Forrest Kaitlan Hughes  
  1653 CHAGFORD LEWIS Mrs K Carter Poppy Marie Carter  
Section B - Leading Rein - Ponies not exceeding 122cms
Class: 50b
 
Rank Cat. No Horse Name Owner Rider Prize Money
1 1658 COSFORD VERONIQUE Amelia Taylor Sophie Taylor 125.00
2 1653 CHAGFORD LEWIS Mrs K Carter Poppy Marie Carter 100.00
3 1663 OKEWOOD DELIGHTFUL Mrs S Lobb & Mrs F Dymound Victoria Dymound 85.00
4 1671 WEST LEAKE SOPHISTICATION Henrietta Barton Violet Barton 85.00
5 1655 CHASEFORD ALOOF Mrs Jo Prendergast Ella Reynard 85.00
6 1649 BARKWAY MAKE BELIEVE Miss G Taverner Ellis Taverner-Burns  
7 1661 KENILWOOD MUSIC BOY Jayne Shields / Rachel Helliwell Lauryn Lloyd  
8 1659 CWMLLANWENARTH MELODY Ms Maureen & C. Lloyd-Bainbridge Lauren Hughes  
9 1652 BASFORD PLAYBOY Mrs Bridget Garner Miss Kinvara Garner  
  1648 BARKWAY BLACKJACK Ann Cooper Emelia Cooper  
  1650 BARKWAY MOONFLIGHT T Baldwin Jessica Soltermann  
  1651 BARKWAY PRICELESS Mrs S McMullan Hannah-Jane McMullan  
  1654 CHASEFORD ACCOLADE Henrietta Barton Henry Barton Smith  
  1656 CHASEFORD CHARISMA Mrs A Fowler Lucille Bywater  
  1657 COSFORD BITTER ALOE Mrs S Lobb Abigal Dymond  
  1660 HIGHTOPPS MAGIC FAIRY Miss L Hillyard Charlotte Tuck  
  1662 MAYPOLE STARGATE A T Leyland Harvey Leyland  
  1664 ROCKSGREEN COLD MOUNTAIN Mrs B J Ashdown / Mrs K Sherlock Harrison Sherlock  
  1665 ROMANY RIVER ANNIVERSARY GIRL Mrs A Payne Ella Payne  
  1666 ROSELLE REBECCA Mrs N J Worthington-French Isabella Worthington  
  1667 SENATEVIEW ANGELICA Richard Hulbert Olivia Varley  
  1668 TIDESBROOK ROGER RABBIT Mrs L Torode Caitlin Torode  
  1669 TREOWEN CHICORA Mrs M Cartlidge Poppy Marie Carter  
  1670 WEST LEAKE QUAVER Sonia Cooper Harvey Masters