International Speed Final
International Speed Championships
Aikaratsastus, jossa virheet muutetaan ajaksi
Table C, FEI Art. 239, 1m40
Sunday, October 24th 2010                                                 Class: S10

RESULT

RK
 
CNR
 
HORSE- breeding
sex\colour\born\sire x siredam\country born
RIDER
owner
 EUR
 
Time
151EUROCOMMERCE SACRAMENTO - dwb
Gelding\Bay\2000\Leendert x Corlando\
Wout-Jan VAN DER SCHANS (NED)
Eurocommerce Promotie bv 
      
5400
 
53.29  
249ECL LUNATIC - westf
Gelding\Bay\1996\Life Is Life x Libero\
Lars NIEBERG (GER)
Peter Lenger 
      
3800
 
53.78  
316FRANKO - sachs-anh
Gelding\Black\1999\Futurist x Grandelstein\
Olivier PHILIPPAERTS (BEL)
Dominique Cools & Henny Dubrul 
      
2500
 
53.84  
4119VIOLET B - kwpn
Mare\Bay\2002\Nassau x Memory\
Nicola PHILIPPAERTS (BEL)
Horse Trading bvba 
      
1700
 
54.20  
5115VDL GROEP ISSIS DU MARAIS - sf
Mare\Chestnut\1996\Papillon Rouge x Uriel\
Leopold VAN ASTEN (NED)
E. Alexander 
      
1000
 
56.90(4) 
692PHILEMA - swb
Mare\Bay\2001\Robin Z x Angard\
Alexander ZETTERMAN (SWE)
Springfield Showjumpers AB 
      
700
 
56.94(4) 
797RHODOS - bwp
Gelding\Chestnut\1994\Voltaire\
Jan Auen HAFSKJOLD (NOR)
Karianne Klaveness Holmen 
      
500
 
58.59(4) 
8102TAUBER VH KAPELHOF - bwp
Stallion\Black\1996\Darco x Pinkus\
Ludo PHILIPPAERTS (BEL)
Theo Vanderheyden 
      
400
 
58.75(8) 
937CINNAMON - holst
Mare\Grey\1999\Calido I x Arturo\
Tiit KIVISILD (EST)
Ltd Trooja Hobune 
      
 
 
58.96  
105ASTRID L - hann
Mare\Bay\2001\Acord II x Laibach\
Anna-Julia KONTIO (FIN)
Showjumping Team Mehtonen/H. Mehtonen 
      
 
 
60.05(4) 
1171KIRE ROYAL STAR - sf
Mare\Bay\1998\Royal Feu x Uriel\
Roger Yves BOST (FRA)
SCEA Haras de la Sange 
      
 
 
62.16(8) 
1241CONCAS Z - holst
Gelding\Bay\2000\Contender x Caletto II\
Nina FAGERSTRöM (FIN)
Stephex Stables 
      
 
 
62.42(4) 
1335CELESTINE - swb
Mare\Bay\2002\Cardento 933 x King of Diamonds\
Satu LIUKKONEN (FIN)
Ann-Christin Mellberg 
      
 
 
65.31(8) 
14121WITHIN TEMPTATION - kwpn
Stallion\Chestnut\2003\Mermus R x Nimmerdor\
Jessica TIMGREN (FIN)
Veronica Timgren 
      
 
 
67.34(8) 
15110URANO - kwpn
Stallion\Chestnut\2001\Indoctro x Nimmerdor\
Sebastian NUMMINEN (FIN)
Katja Kuistila 
      
 
 
70.37(8) 
1639CLASSICA LS - mccd
Mare\Chestnut\2002\Chapultepec La Silla x Formateur\
Pius SCHWIZER (SUI)
Pro Horse International 
      
 
 
72.62(4) 
1727CONISHA VAN DE HELLE - holst
Mare\Bay\2003\Con Air x Caretino\
Niels BRUYNSEELS (BEL)
Stoeterij van de Helle 
      
 
 
73.61(12) 
18114DONA EVITA - bwp
Mare\Bay\2003\Darco x Fleuri du Manoir\
Eric VAN DER VLEUTEN (NED)
Brutsaert Trading 
      
 
 
77.59(4) 
1940COLETTE VAN T DEXTERHOF - bwp
Mare\Chestnut\2002\Kashmir van Schuttershof x Neroli\
Nicolai LINDBJERG (NOR)
Anne Mansaas 
      
 
 
78.37(8) 
2078LANSSINI - holst
Stallion\Bay\2001\Lancer II x Cassini I\
Lotta-Riikka RINTAMäKI (FIN)
Holsteiner Verband 
      
 
 
79.06(12) 
2196REX - kwpn
Gelding\Black\1998\Creool x Cavalcadour\
Marina EHRNROOTH (FIN)
Monica Ehrnrooth 
      
 
 
84.42(8) 
2230CASSAYA - westf
Mare\Bay\2000\Cordobes I x Barring\
Alessia MARIONI (ITA)
Alessia Marioni 
      
 
 
85.78(12) 
2320CAMOMILL - swb
Mare\Bay\2003\Camaro x Looping\
John HICKEY (IRL)
John Hickey & Ulrika Bohlin 
      
 
 
87.40(12) 
2428CARUSO - holst
Stallion\Grey\2002\Contendro x Carolus I\
Jonella LIGRESTI (ITA)
Locat SPA 
      
 
 
90.52  
25107ULENA - kwpn
Mare\Bay\2001\Baloubet Du Rouet x Indoctro\
Leon THIJSSEN (NED)
Stal Thijssen bv 
      
 
 
RET  
2513BEOWULF
Gelding\Chestnut\2001\\
William FUNNELL (GBR)
Julie Slade 
      
 
 
RET  
 15BONO VH LINDEHOF - bwp
Stallion\Chestnut\2001\Major De La Cour x Darco\
Rik HEMERYCK (BEL)
Ecurie De Morteuil Sprl 
      
 
 
 
 55FLICKA - holst
Mare\Bay\2002\Carabas x Landgraf I\
Henk VAN DE POL (NED)
N. van de Pol & T. Meyer 
      
 
 
 
 57GEMINI - kwpn
Gelding\Chestnut\2002\Indoctro x Corofino\
Robert SMITH (GBR)
Houman AlKhouli 
      
 
 
 
Sunday 24 October, 2010     08:15:33 Sport Computer Graphics (Lieveren, NED) / www.scg-nl.nl                            
Results by:
SPORT COMPUTER GRAPHICS

(c)SPORT COMPUTER GRAPHICS